Jump to navigation
Jump to search
(atk/def updated) |
(updated with latest protos) |
||
Line 305: | Line 305: | ||
|- | |- | ||
|151||<span id="Mew"></span>Mew||5||{{pkmni|Psychic}}||200||210||210||{{pgom|Pound}}||{{pgom|Blizzard}}<br/>{{pgom|Earthquake}}<br/>{{pgom|Psychic}}<br/>{{pgom|Dragon Pulse}}<br/>{{pgom|Thunder}}<br/>{{pgom|Fire Blast}}<br/>{{pgom|Solar Beam}}<br/>{{pgom|Hyper Beam}}|| | |151||<span id="Mew"></span>Mew||5||{{pkmni|Psychic}}||200||210||210||{{pgom|Pound}}||{{pgom|Blizzard}}<br/>{{pgom|Earthquake}}<br/>{{pgom|Psychic}}<br/>{{pgom|Dragon Pulse}}<br/>{{pgom|Thunder}}<br/>{{pgom|Fire Blast}}<br/>{{pgom|Solar Beam}}<br/>{{pgom|Hyper Beam}}|| | ||
|- | |||
|152||<span id="Chikorita"></span>Chikorita||1||{{pkmni|Grass}}||90||92||122||{{pgom|Razor Leaf}}<br/>{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Bayleef (25) | |||
|- | |||
|153||<span id="Bayleef"></span>Bayleef||1||{{pkmni|Grass}}||120||122||155||{{pgom|Razor Leaf}}<br/>{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Meganium (100) | |||
|- | |||
|154||<span id="Meganium"></span>Meganium||1||{{pkmni|Grass}}||160||168||202||{{pgom|Razor Leaf}}<br/>{{pgom|Vine Whip}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|155||<span id="Cyndaquil"></span>Cyndaquil||1||{{pkmni|Fire}}||78||116||96||{{pgom|Ember}}<br/>{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Quilava (1) | |||
|- | |||
|156||<span id="Quilava"></span>Quilava||1||{{pkmni|Fire}}||116||158||129||{{pgom|Ember}}<br/>{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Typhlosion (1) | |||
|- | |||
|157||<span id="Typhlosion"></span>Typhlosion||1||{{pkmni|Fire}}||156||223||176||{{pgom|Ember}}<br/>{{pgom|Shadow Claw}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|158||<span id="Totodile"></span>Totodile||1||{{pkmni|Water}}||100||117||116||{{pgom|Water Gun}}<br/>{{pgom|Scratch}}||{{pgom|Struggle}}||Croconaw (1) | |||
|- | |||
|159||<span id="Croconaw"></span>Croconaw||1||{{pkmni|Water}}||130||150||151||{{pgom|Water Gun}}<br/>{{pgom|Scratch}}||{{pgom|Struggle}}||Feraligatr (1) | |||
|- | |||
|160||<span id="Feraligatr"></span>Feraligatr||1||{{pkmni|Water}}||170||205||197||{{pgom|Water Gun}}<br/>{{pgom|Bite}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|161||<span id="Sentret"></span>Sentret||1||{{pkmni|Normal}}||70||79||77||{{pgom|Scratch}}<br/>{{pgom|Quick Attack}}||{{pgom|Struggle}}||Furret (1) | |||
|- | |||
|162||<span id="Furret"></span>Furret||1||{{pkmni|Normal}}||170||148||130||{{pgom|Quick Attack}}<br/>{{pgom|Sucker Punch}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|163||<span id="Hoothoot"></span>Hoothoot||1||{{pkmni|Normal}}{{pkmni|Flying}}||120||67||101||{{pgom|Tackle}}<br/>{{pgom|Peck}}||{{pgom|Struggle}}||Noctowl (1) | |||
|- | |||
|164||<span id="Noctowl"></span>Noctowl||1||{{pkmni|Normal}}{{pkmni|Flying}}||200||145||179||{{pgom|Tackle}}<br/>{{pgom|Peck}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|165||<span id="Ledyba"></span>Ledyba||1||{{pkmni|Bug}}{{pkmni|Flying}}||80||72||142||{{pgom|Tackle}}<br/>{{pgom|Bug Bite}}||{{pgom|Struggle}}||Ledian (1) | |||
|- | |||
|166||<span id="Ledian"></span>Ledian||1||{{pkmni|Bug}}{{pkmni|Flying}}||110||107||209||{{pgom|Tackle}}<br/>{{pgom|Bug Bite}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|167||<span id="Spinarak"></span>Spinarak||1||{{pkmni|Bug}}{{pkmni|Poison}}||80||105||73||{{pgom|Poison Sting}}<br/>{{pgom|Bug Bite}}||{{pgom|Struggle}}||Ariados (1) | |||
|- | |||
|168||<span id="Ariados"></span>Ariados||1||{{pkmni|Bug}}{{pkmni|Poison}}||140||161||128||{{pgom|Poison Sting}}<br/>{{pgom|Bug Bite}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|169||<span id="Crobat"></span>Crobat||1||{{pkmni|Poison}}{{pkmni|Flying}}||170||194||178||{{pgom|Wing Attack}}<br/>{{pgom|Bite}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|170||<span id="Chinchou"></span>Chinchou||1||{{pkmni|Water}}{{pkmni|Electric}}||150||106||106||{{pgom|Bubble}}<br/>{{pgom|Spark}}||{{pgom|Struggle}}||Lanturn (1) | |||
|- | |||
|171||<span id="Lanturn"></span>Lanturn||1||{{pkmni|Water}}{{pkmni|Electric}}||250||146||146||{{pgom|Water Gun}}<br/>{{pgom|Spark}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|172||<span id="Pichu"></span>Pichu||1||{{pkmni|Electric}}||40||77||63||{{pgom|Thunder Shock}}<br/>{{pgom|Quick Attack}}||{{pgom|Thunderbolt}}<br/>{{pgom|Disarming Voice}}<br/>{{pgom|Thunder Punch}}||Pikachu (25) | |||
|- | |||
|173||<span id="Cleffa"></span>Cleffa||1||{{pkmni|Fairy}}||100||75||91||{{pgom|Pound}}<br/>{{pgom|Zen Headbutt}}||{{pgom|Body Slam}}<br/>{{pgom|Psychic}}<br/>{{pgom|Signal Beam}}||Clefairy (25) | |||
|- | |||
|174||<span id="Igglybuff"></span>Igglybuff||1||{{pkmni|Normal}}{{pkmni|Fairy}}||180||69||34||{{pgom|Pound}}<br/>{{pgom|Feint Attack}}||{{pgom|Body Slam}}<br/>{{pgom|Shadow Ball}}<br/>{{pgom|Psychic}}||Jigglypuff (25) | |||
|- | |||
|175||<span id="Togepi"></span>Togepi||5||{{pkmni|Fairy}}||70||67||116||{{pgom|Zen Headbutt}}<br/>{{pgom|Peck}}||{{pgom|Ancient Power}}<br/>{{pgom|Psyshock}}<br/>{{pgom|Dazzling Gleam}}||Togetic (50) | |||
|- | |||
|176||<span id="Togetic"></span>Togetic||5||{{pkmni|Fairy}}{{pkmni|Flying}}||110||139||191||{{pgom|Zen Headbutt}}<br/>{{pgom|Steel Wing}}||{{pgom|Ancient Power}}<br/>{{pgom|Dazzling Gleam}}<br/>{{pgom|Aerial Ace}}|| | |||
|- | |||
|177||<span id="Natu"></span>Natu||1||{{pkmni|Psychic}}{{pkmni|Flying}}||80||134||89||{{pgom|Peck}}||{{pgom|Struggle}}||Xatu (1) | |||
|- | |||
|178||<span id="Xatu"></span>Xatu||1||{{pkmni|Psychic}}{{pkmni|Flying}}||130||192||146||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|179||<span id="Mareep"></span>Mareep||1||{{pkmni|Electric}}||110||114||82||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Flaaffy (1) | |||
|- | |||
|180||<span id="Flaaffy"></span>Flaaffy||1||{{pkmni|Electric}}||140||145||112||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Ampharos (1) | |||
|- | |||
|181||<span id="Ampharos"></span>Ampharos||1||{{pkmni|Electric}}||180||211||172||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|182||<span id="Bellossom"></span>Bellossom||1||{{pkmni|Grass}}||150||169||189||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|183||<span id="Marill"></span>Marill||1||{{pkmni|Water}}{{pkmni|Fairy}}||140||37||93||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Azumarill (1) | |||
|- | |||
|184||<span id="Azumarill"></span>Azumarill||1||{{pkmni|Water}}{{pkmni|Fairy}}||200||112||152||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|185||<span id="Sudowoodo"></span>Sudowoodo||1||{{pkmni|Rock}}||140||167||198||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|186||<span id="Politoed"></span>Politoed||1||{{pkmni|Water}}||180||174||192||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|187||<span id="Hoppip"></span>Hoppip||1||{{pkmni|Grass}}{{pkmni|Flying}}||70||67||101||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Skiploom (1) | |||
|- | |||
|188||<span id="Skiploom"></span>Skiploom||1||{{pkmni|Grass}}{{pkmni|Flying}}||110||91||127||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Jumpluff (1) | |||
|- | |||
|189||<span id="Jumpluff"></span>Jumpluff||1||{{pkmni|Grass}}{{pkmni|Flying}}||150||118||197||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|190||<span id="Aipom"></span>Aipom||1||{{pkmni|Normal}}||110||136||112||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|191||<span id="Sunkern"></span>Sunkern||1||{{pkmni|Grass}}||60||55||55||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Sunflora (1) | |||
|- | |||
|192||<span id="Sunflora"></span>Sunflora||1||{{pkmni|Grass}}||150||185||148||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|193||<span id="Yanma"></span>Yanma||1||{{pkmni|Bug}}{{pkmni|Flying}}||130||154||94||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|194||<span id="Wooper"></span>Wooper||1||{{pkmni|Water}}{{pkmni|Ground}}||110||75||75||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Quagsire (1) | |||
|- | |||
|195||<span id="Quagsire"></span>Quagsire||1||{{pkmni|Water}}{{pkmni|Ground}}||190||152||152||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|196||<span id="Espeon"></span>Espeon||5||{{pkmni|Psychic}}||130||261||194||{{pgom|Confusion}}<br/>{{pgom|Zen Headbutt}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|197||<span id="Umbreon"></span>Umbreon||5||{{pkmni|Dark}}||190||126||250||{{pgom|Feint Attack}}<br/>{{pgom|Bite}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|198||<span id="Murkrow"></span>Murkrow||1||{{pkmni|Dark}}{{pkmni|Flying}}||120||175||87||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|199||<span id="Slowking"></span>Slowking||1||{{pkmni|Water}}{{pkmni|Psychic}}||190||177||194||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|200||<span id="Misdreavus"></span>Misdreavus||1||{{pkmni|Ghost}}||120||167||167||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|201||<span id="Unown"></span>Unown||1||{{pkmni|Psychic}}||96||136||91||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|202||<span id="Wobbuffet"></span>Wobbuffet||1||{{pkmni|Psychic}}||380||60||106||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|203||<span id="Girafarig"></span>Girafarig||1||{{pkmni|Normal}}{{pkmni|Psychic}}||140||182||133||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|204||<span id="Pineco"></span>Pineco||1||{{pkmni|Bug}}||100||108||146||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Forretress (1) | |||
|- | |||
|205||<span id="Forretress"></span>Forretress||1||{{pkmni|Bug}}{{pkmni|Steel}}||150||161||242||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|206||<span id="Dunsparce"></span>Dunsparce||1||{{pkmni|Normal}}||200||131||131||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|207||<span id="Gligar"></span>Gligar||1||{{pkmni|Ground}}{{pkmni|Flying}}||130||143||204||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|208||<span id="Steelix"></span>Steelix||1||{{pkmni|Steel}}{{pkmni|Ground}}||150||148||333||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|209||<span id="Snubbull"></span>Snubbull||1||{{pkmni|Fairy}}||120||137||89||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Granbull (1) | |||
|- | |||
|210||<span id="Granbull"></span>Granbull||1||{{pkmni|Fairy}}||180||212||137||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|211||<span id="Qwilfish"></span>Qwilfish||1||{{pkmni|Water}}{{pkmni|Poison}}||130||184||148||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|212||<span id="Scizor"></span>Scizor||1||{{pkmni|Bug}}{{pkmni|Steel}}||140||236||191||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|213||<span id="Shuckle"></span>Shuckle||1||{{pkmni|Bug}}{{pkmni|Rock}}||40||17||396||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|214||<span id="Heracross"></span>Heracross||1||{{pkmni|Bug}}{{pkmni|Fighting}}||160||234||189||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|215||<span id="Sneasel"></span>Sneasel||1||{{pkmni|Dark}}{{pkmni|Ice}}||110||189||157||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|216||<span id="Teddiursa"></span>Teddiursa||1||{{pkmni|Normal}}||120||142||93||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Ursaring (1) | |||
|- | |||
|217||<span id="Ursaring"></span>Ursaring||1||{{pkmni|Normal}}||180||236||144||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|218||<span id="Slugma"></span>Slugma||1||{{pkmni|Fire}}||80||118||71||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Magcargo (1) | |||
|- | |||
|219||<span id="Magcargo"></span>Magcargo||1||{{pkmni|Fire}}{{pkmni|Rock}}||100||139||209||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|220||<span id="Swinub"></span>Swinub||1||{{pkmni|Ice}}{{pkmni|Ground}}||100||90||74||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Piloswine (1) | |||
|- | |||
|221||<span id="Piloswine"></span>Piloswine||1||{{pkmni|Ice}}{{pkmni|Ground}}||200||181||147||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|222||<span id="Corsola"></span>Corsola||1||{{pkmni|Water}}{{pkmni|Rock}}||110||118||156||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|223||<span id="Remoraid"></span>Remoraid||1||{{pkmni|Water}}||70||127||69||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Octillery (1) | |||
|- | |||
|224||<span id="Octillery"></span>Octillery||1||{{pkmni|Water}}||150||197||141||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|225||<span id="Delibird"></span>Delibird||1||{{pkmni|Ice}}{{pkmni|Flying}}||90||128||90||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|226||<span id="Mantine"></span>Mantine||1||{{pkmni|Water}}{{pkmni|Flying}}||130||148||260||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|227||<span id="Skarmory"></span>Skarmory||1||{{pkmni|Steel}}{{pkmni|Flying}}||130||148||260||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|228||<span id="Houndour"></span>Houndour||1||{{pkmni|Dark}}{{pkmni|Fire}}||90||152||93||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Houndoom (1) | |||
|- | |||
|229||<span id="Houndoom"></span>Houndoom||1||{{pkmni|Dark}}{{pkmni|Fire}}||150||224||159||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|230||<span id="Kingdra"></span>Kingdra||1||{{pkmni|Water}}{{pkmni|Dragon}}||150||194||194||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|231||<span id="Phanpy"></span>Phanpy||1||{{pkmni|Ground}}||180||107||107||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Donphan (1) | |||
|- | |||
|232||<span id="Donphan"></span>Donphan||1||{{pkmni|Ground}}||180||214||214||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|233||<span id="Porygon2"></span>Porygon2||1||{{pkmni|Normal}}||170||198||183||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|234||<span id="Stantler"></span>Stantler||1||{{pkmni|Normal}}||146||192||132||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|235||<span id="Smeargle"></span>Smeargle||1||{{pkmni|Normal}}||110||40||88||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|236||<span id="Tyrogue"></span>Tyrogue||5||{{pkmni|Fighting}}||70||64||64||{{pgom|Rock Smash}}<br/>{{pgom|Low Kick}}||{{pgom|Brick Break}}<br/>{{pgom|Body Slam}}<br/>{{pgom|Low Sweep}}|| | |||
|- | |||
|237||<span id="Hitmontop"></span>Hitmontop||5||{{pkmni|Fighting}}||100||173||214||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|238||<span id="Smoochum"></span>Smoochum||5||{{pkmni|Ice}}{{pkmni|Psychic}}||90||153||116||{{pgom|Frost Breath}}<br/>{{pgom|Pound}}||{{pgom|Ice Beam}}<br/>{{pgom|Ice Punch}}<br/>{{pgom|Psyshock}}||Jynx (25) | |||
|- | |||
|239||<span id="Elekid"></span>Elekid||5||{{pkmni|Electric}}||90||135||110||{{pgom|Thunder Shock}}<br/>{{pgom|Low Kick}}||{{pgom|Thunder Punch}}<br/>{{pgom|Thunderbolt}}<br/>{{pgom|Discharge}}||Electabuzz (25) | |||
|- | |||
|240||<span id="Magby"></span>Magby||5||{{pkmni|Fire}}||90||151||108||{{pgom|Ember}}<br/>{{pgom|Karate Chop}}||{{pgom|Brick Break}}<br/>{{pgom|Fire Punch}}<br/>{{pgom|Flamethrower}}||Magmar (25) | |||
|- | |||
|241||<span id="Miltank"></span>Miltank||1||{{pkmni|Normal}}||190||157||211||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|242||<span id="Blissey"></span>Blissey||1||{{pkmni|Normal}}||510||129||229||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|243||<span id="Raikou"></span>Raikou||1||{{pkmni|Electric}}||180||241||210||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|244||<span id="Entei"></span>Entei||1||{{pkmni|Fire}}||230||235||176||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|245||<span id="Suicune"></span>Suicune||1||{{pkmni|Water}}||200||180||235||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|246||<span id="Larvitar"></span>Larvitar||1||{{pkmni|Rock}}{{pkmni|Ground}}||100||115||93||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Pupitar (1) | |||
|- | |||
|247||<span id="Pupitar"></span>Pupitar||1||{{pkmni|Rock}}{{pkmni|Ground}}||140||155||133||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}||Tyranitar (1) | |||
|- | |||
|248||<span id="Tyranitar"></span>Tyranitar||1||{{pkmni|Rock}}{{pkmni|Dark}}||200||251||212||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|249||<span id="Lugia"></span>Lugia||1||{{pkmni|Psychic}}{{pkmni|Flying}}||212||193||323||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|250||<span id="Ho Oh"></span>Ho Oh||1||{{pkmni|Fire}}{{pkmni|Flying}}||212||263||301||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|- | |||
|251||<span id="Celebi"></span>Celebi||1||{{pkmni|Psychic}}{{pkmni|Grass}}||200||210||210||{{pgom|Tackle}}||{{pgom|Struggle}}|| | |||
|} | |} | ||
<references /> | <references /> | ||
{{Footer Nav|game=Pokémon GO|prevpage=Experience|nextpage=Moves}} | {{Footer Nav|game=Pokémon GO|prevpage=Experience|nextpage=Moves}} |
Revision as of 20:19, 12 December 2016
- ↑ Eevee has 3 evolutions