32,721
edits
BrownDerby (talk | contribs) m (arcade) |
BrownDerby (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 27: | Line 27: | ||
{{ToC}} | {{ToC}} | ||
==Character Select== | |||
{|align=center | |||
|[[File:Portrait SFV Rashid.png|64px|link=Street Fighter V/Moves#Rashid|Rashid]] | |||
|[[File:Portrait SFV R. Mika.png|64px|link=Street Fighter V/Moves#R. Mika|R. Mika]] | |||
|[[File:Portrait SFV Chun-Li.png|64px|link=Street Fighter V/Moves#Chun-Li|Chun-Li]] | |||
|[[File:Portrait SFV Ryu.png|64px|link=Street Fighter V/Moves#Ryu|Ryu]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Ken.png|64px|link=Street Fighter V/Moves#Ken|Ken]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Cammy.png|64px|link=Street Fighter V/Moves#Cammy|Cammy]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Vega.png|64px|link=Street Fighter V/Moves#Vega|Vega]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Necalli.png|64px|link=Street Fighter V/Moves#Necalli|Necalli|]] | |||
|- | |||
|[[File:Portrait SFV Laura.png|64px|link=Street Fighter V/Moves#Laura|Laura]] | |||
|[[File:Portrait SFV Zangief.png|64px|link=Street Fighter V/Moves#Zangief|Zangief]] | |||
|[[File:Portrait SFV Karin.png|64px|link=Street Fighter V/Moves#Karin|Karin]] | |||
|[[File:Portrait SFV Nash.png|64px|link=Street Fighter V/Moves#Nash|Nash]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV M. Bison.png|64px|link=Street Fighter V/Moves#M. Bison|M. Bison]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Birdie.png|64px|link=Street Fighter V/Moves#Birdie|Birdie]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Dhalsim.png|64px|link=Street Fighter V/Moves#Dhalsim|Dhalsim]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Fang.png|64px|link=Street Fighter V/Moves#F.A.N.G|F.A.N.G]] | |||
|} | |||
{|align=center | |||
|[[File:Portrait SFV Rose.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Rose|Rose]] | |||
|[[File:Portrait SFV Gill.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Gill|Gill]] | |||
|[[File:Portrait SFV Kage.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Kage|Kage]] | |||
|[[File:Portrait SFV Falke.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Falke|Falke]] | |||
|[[File:Portrait SFV Menat.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Menat|Menat]] | |||
|[[File:Portrait SFV Akuma.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Akuma|Akuma]] | |||
|[[File:Portrait SFV Alex.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Alex|Alex]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Guile.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Guile|Guile]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Kolin.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Kolin|Kolin]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Zeku.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Zeku|Zeku]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Cody.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Cody|Cody]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Poison.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Poison|Poison]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Seth.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Seth|Seth]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Akira.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Akira|Akira]] | |||
|- | |||
|[[File:Portrait SFV Dan.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Dan|Dan]] | |||
|[[File:Portrait SFV E. Honda.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#E. Honda|E. Honda]] | |||
|[[File:Portrait SFV G.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#G|G]] | |||
|[[File:Portrait SFV Sakura.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Sakura|Sakura]] | |||
|[[File:Portrait SFV Ed.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Ed|Ed]] | |||
|[[File:Portrait SFV Juri.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Juri|Juri]] | |||
|[[File:Portrait SFV Ibuki.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Ibuki|Ibuki]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Balrog.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Balrog|Balrog]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Urien.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Urien|Urien]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Abigail.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Abigail|Abigail]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Blanka.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Blanka|Blanka]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Sagat.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Sagat|Sagat]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Lucia.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Lucia|Lucia]] | |||
|style="transform: scaleX(-1)"|[[File:Portrait SFV Oro.png|56px|link=Street Fighter V/Moves#Oro|Oro]] | |||
|} | |||
{{Street Fighter}} | {{Street Fighter}} |