Jump to navigation
Jump to search
(demons) |
m (31-42) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{{stub}} | {{stub}} | ||
{{Header Nav|game=Bloodstained: Ritual of the Night}} | {{Header Nav|game=Bloodstained: Ritual of the Night}} | ||
{{achievement | |||
|name=Demon Hunter | |||
|g=20 | |||
|trophy=Bronze | |||
|image=Bloodstained Ritual of the Night achievement Demon Hunter.jpg | |||
|description=Slay 1,000 demons. | |||
}} | |||
{|{{prettytable}} | {|{{prettytable}} | ||
Line 188: | Line 196: | ||
| 131 | | 131 | ||
| 152 | | 152 | ||
|- | |||
| 31 | |||
| Thunder Elemental | |||
| 14 | |||
| 53 | |||
| 44 | |||
|- | |||
| 32 | |||
| Carriage Morte | |||
| 15 | |||
| 116 | |||
| 136 | |||
|- | |||
| 33 | |||
| Dantalion | |||
| 15 | |||
| 60 | |||
| 63 | |||
|- | |||
| 34 | |||
| Rul'sha | |||
| 16 | |||
| 121 | |||
| 145 | |||
|- | |||
| 35 | |||
| Decarabia | |||
| 17 | |||
| 100 | |||
| 122 | |||
|- | |||
| 36 | |||
| Shovel Armor | |||
| 18 | |||
| 122 | |||
| 146 | |||
|- | |||
| 37 | |||
| Malediction | |||
| 17 | |||
| 4 | |||
| 10 | |||
|- | |||
| 38 | |||
| Calaeno | |||
| 18 | |||
| 86 | |||
| 100 | |||
|- | |||
| 39 | |||
| Shield Outsider | |||
| 19 | |||
| 133 | |||
| 154 | |||
|- | |||
| 40 | |||
| Puppy | |||
| 21 | |||
| 157 | |||
| 192 | |||
|- | |||
| 41 | |||
| Lili | |||
| 18 | |||
| 90 | |||
| 114 | |||
|- | |||
| 42 | |||
| Assassin | |||
| 20 | |||
| 99 | |||
| 127 | |||
|} | |} | ||
{{Footer Nav|game=Bloodstained: Ritual of the Night|prevpage=|nextpage=}} | {{Footer Nav|game=Bloodstained: Ritual of the Night|prevpage=|nextpage=}} |
Revision as of 19:05, 28 June 2020
No. | Name | LV | EXP | HP |
---|---|---|---|---|
1 | Morte | 2 | 1 | 11 |
2 | Seama | 3 | 3 | 16 |
3 | Cannon Morte | 3 | 8 | 17 |
4 | Aello | 4 | 11 | 20 |
5 | Ghost | 4 | 15 | 19 |
6 | Dullahammer | 5 | 23 | 44 |
7 | Giant Rat | 5 | 21 | 24 |
8 | Bone Morte | 6 | 32 | 37 |
9 | Bat | 5 | 3 | 5 |
10 | Gieremund | 6 | 48 | 53 |
11 | Blood Grinder Knight | 7 | 73 | 77 |
12 | Sabnock | 8 | 80 | 88 |
13 | Moco Weed | 7 | 35 | 38 |
14 | Toad | 8 | 29 | 26 |
15 | Plume Parma | 8 | 38 | 44 |
16 | Barbatos | 9 | 53 | 64 |
17 | Carabosse | 9 | 41 | 49 |
18 | Simian | 10 | 38 | 42 |
19 | Zagan | 11 | 84 | 99 |
20 | Poltergeist | 12 | 62 | 76 |
21 | Ordog | 11 | 62 | 78 |
22 | Gargoyle | 10 | 48 | 55 |
23 | Killer Barber | 11 | 56 | 69 |
24 | Demon | 11 | 68 | 78 |
25 | Buer | 12 | 52 | 66 |
26 | Nyabon | 13 | 107 | 131 |
27 | Scythe Mite | 12 | 40 | 38 |
28 | Dullahammer Head | 13 | 3 | 8 |
29 | Buer Armor | 14 | 96 | 113 |
30 | Wolfman | 15 | 131 | 152 |
31 | Thunder Elemental | 14 | 53 | 44 |
32 | Carriage Morte | 15 | 116 | 136 |
33 | Dantalion | 15 | 60 | 63 |
34 | Rul'sha | 16 | 121 | 145 |
35 | Decarabia | 17 | 100 | 122 |
36 | Shovel Armor | 18 | 122 | 146 |
37 | Malediction | 17 | 4 | 10 |
38 | Calaeno | 18 | 86 | 100 |
39 | Shield Outsider | 19 | 133 | 154 |
40 | Puppy | 21 | 157 | 192 |
41 | Lili | 18 | 90 | 114 |
42 | Assassin | 20 | 99 | 127 |