Jump to navigation
Jump to search
Line 537: | Line 537: | ||
| Snooty | | Snooty | ||
| Penguin | | Penguin | ||
| Female | |||
|- | |||
| Harry | |||
| beach bum | |||
| Cranky | |||
| Hippo | |||
| Male | |||
|- | |||
| Hopper | |||
| slushie | |||
| Cranky | |||
| Peguin | |||
| Male | |||
|- | |||
| Hugh | |||
| snortle | |||
| Lazy | |||
| Pig | |||
| Male | |||
|- | |||
| Iggly | |||
| waddler | |||
| Jock | |||
| Penguin | |||
| Male | |||
|- | |||
| Jambette | |||
| croa-kay | |||
| Normal | |||
| Frog | |||
| Female | |||
|- | |||
| Jay | |||
| heeeeeyy | |||
| Jock | |||
| Bird | |||
| Male | |||
|- | |||
| Jeremiah | |||
| nee-deep | |||
| Lazy | |||
| Frog | |||
| Male | |||
|- | |||
| Jitters | |||
| bzzert | |||
| Jock | |||
| Bird | |||
| Male | |||
|- | |||
| Kabuki | |||
| meooo-OH | |||
| Cranky | |||
| Cat | |||
| Male | |||
|- | |||
| Kid Cat | |||
| psst | |||
| Jock | |||
| Cat | |||
| Male | |||
|- | |||
| Kiki | |||
| kitty cat | |||
| Normal | |||
| Cat | |||
| Female | |||
|- | |||
| Kitt | |||
| child | |||
| Normal | |||
| Kangaroo | |||
| Female | |||
|- | |||
| Kitty | |||
| mrowrr | |||
| Snooty | |||
| Cat | |||
| Female | |||
|- | |||
| Knox | |||
| cluckling | |||
| Cranky | |||
| Chicken | |||
| Male | |||
|- | |||
| Kody | |||
| grah-grah | |||
| Jock | |||
| Cub | |||
| Male | |||
|- | |||
| Lily | |||
| zzrrbbitt | |||
| Normal | |||
| Frog | |||
| Female | |||
|- | |||
| Limberg | |||
| squinky | |||
| Cranky | |||
| Mouse | |||
| Male | |||
|- | |||
| Lobo | |||
| ah-rooooo | |||
| Cranky | |||
| Wolf | |||
| Male | |||
|- | |||
| Lolly | |||
| bonbon | |||
| Normal | |||
| Cat | |||
| Female | |||
|- | |||
| Lucky | |||
| rrr-owch | |||
| Lazy | |||
| Dog | |||
| Male | |||
|- | |||
| Lucy | |||
| snoooink | |||
| Normal | |||
| Pig | |||
| Female | | Female | ||
|} | |} | ||
{{Footer Nav|game=Animal Crossing: City Folk|prevpage=Tom Nook's Task|nextpage=Special Visitors}} | {{Footer Nav|game=Animal Crossing: City Folk|prevpage=Tom Nook's Task|nextpage=Special Visitors}} |