34
edits
Line 44: | Line 44: | ||
| style="background-color:#000" style="font-size:smaller; color:#fff" | Gold Rod | | style="background-color:#000" style="font-size:smaller; color:#fff" | Gold Rod | ||
| style="background-color:#000" style="font-size:smaller; color:#fff" | Super Rod | | style="background-color:#000" style="font-size:smaller; color:#fff" | Super Rod | ||
|- | |||
|[[File:Pokemon 129Magikarp.png|40px]]{{bp|Magikarp}} | |||
| style="border:1px solid #99F" | '''85%''' | |||
| style="border:1px solid #66F" | '''35%''' | |||
| style="border:1px solid #33F" | '''N/A''' | |||
|- | |- | ||
|[[File:Pokemon 098Krabby.png|40px]]{{bp|Krabby}} | |[[File:Pokemon 098Krabby.png|40px]]{{bp|Krabby}} | ||
| style="border:1px solid #99F" | '''15%''' | |||
| style="border:1px solid #66F" | '''55%''' | |||
| style="border:1px solid #33F" | '''60%''' | |||
|- | |||
|[[File:Pokemon 222Corsola.png|40px]]{{bp|Corsola}} | |||
| style="border:1px solid #99F" | '''N/A''' | | style="border:1px solid #99F" | '''N/A''' | ||
| style="border:1px solid #66F" | ''' | | style="border:1px solid #66F" | '''10%*''' | ||
| style="border:1px solid #33F" | ''' | | style="border:1px solid #33F" | '''30%*''' | ||
|- | |- | ||
|[[File:Pokemon 120Staryu.png|40px]]{{bp|Staryu}} | |[[File:Pokemon 120Staryu.png|40px]]{{bp|Staryu}} | ||
| style="border:1px solid #99F" | '''N/A''' | | style="border:1px solid #99F" | '''N/A''' | ||
| style="border:1px solid #66F" | ''' | | style="border:1px solid #66F" | '''10%*''' | ||
| style="border:1px solid #33F" | '''30%''' | | style="border:1px solid #33F" | '''30%*''' | ||
|- | |||
|[[File:Pokemon 099Kingler.png|40px]]{{bp|Kingler}} | |||
| style="border:1px solid #99F" | '''N/A''' | |||
| style="border:1px solid #66F" | '''N/A''' | |||
| style="border:1px solid #33F" | '''10%''' | |||
|} | |} | ||
*Corsola can only be found in the morning and daytime, while Staryu can only be found at night. | |||
{{Footer Nav|game=Pokémon Gold and Silver|prevpage=Route 38-39|nextpage=Lighthouse}} | {{Footer Nav|game=Pokémon Gold and Silver|prevpage=Route 38-39|nextpage=Lighthouse}} |
edits