33,002
edits
(simplify CN) |
BrownDerby (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{{Header Nav|game=Tekken Tag Tournament|num= | {{Header Nav|game=Tekken Tag Tournament|num=1|custom=[[/Moves/]]}} | ||
{{Game | {{Game | ||
|title=Tekken Tag Tournament | |title=Tekken Tag Tournament | ||
Line 33: | Line 33: | ||
{{ToC}} | {{ToC}} | ||
==Character Select== | |||
{|align=center | |||
| | |||
| | |||
|[[File:Portrait TTT Kunimitsu.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Kunimitsu|Kunimitsu]] | |||
|[[File:Portrait TTT Kazuya.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Kazuya Mishima|Kazuya Mishima]] | |||
|[[File:Portrait TTT Bruce.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Bruce Irvin|Bruce Irvin]] | |||
|[[File:Portrait TTT Kuma.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Kuma|Kuma]] | |||
|[[File:Portrait TTT Jack-2.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Jack-2|Jack-2]] | |||
|[[File:Portrait TTT Lee.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Lee Chaolan|Lee Chaolan]] | |||
|- | |||
|[[File:Portrait TTT Baek.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Baek Doo San|Baek Doo San]] | |||
|[[File:Portrait TTT Michelle.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Michelle Chang|Michelle Chang]] | |||
|[[File:Portrait TTT Armor King.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Armor King|Armor King]] | |||
|[[File:Portrait TTT Gunjack.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Gun Jack|Gun Jack]] | |||
|[[File:Portrait TTT Anna.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Anna Williams|Anna Williams]] | |||
|[[File:Portrait TTT Bryan.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Bryan Fury|Bryan Fury]] | |||
|[[File:Portrait TTT Heihachi.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Heihachi Mishima|Heihachi Mishima]] | |||
|[[File:Portrait TTT Ganryu.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Ganryu|Ganryu]] | |||
|[[File:Portrait TTT Julia.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Julia Chang|Julia Chang]] | |||
|[[File:Portrait TTT Jun.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Jun Kazama|Jun Kazama]] | |||
|- | |||
|[[File:Portrait TTT Xiaoyu.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Ling Xiaoyu|Ling Xiaoyu]] | |||
|[[File:Portrait TTT Yoshimitsu.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Yoshimitsu|Yoshimitsu]] | |||
|[[File:Portrait TTT Nina.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Nina Williams|Nina Williams]] | |||
|[[File:Portrait TTT Law.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Forest Law|Forest Law]] | |||
|[[File:Portrait TTT Hwoarang.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Hwoarang|Hwoarang]] | |||
|[[File:Portrait TTT Eddy.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Eddy Gordo|Eddy Gordo]] | |||
|[[File:Portrait TTT Paul.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Paul Phoenix|Paul Phoenix]] | |||
|[[File:Portrait TTT King.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#King|King]] | |||
|[[File:Portrait TTT Lei.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Lei Wulong|Lei Wulong]] | |||
|[[File:Portrait TTT Jin.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Jin Kazama|Jin Kazama]] | |||
|- | |||
| | |||
|[[File:Portrait TTT Tetsujin.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Tetsujin|Tetsujin]] | |||
|[[File:Portrait TTT Wang.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Wang Jinrei|Wang Jinrei]] | |||
|[[File:Portrait TTT P. Jack.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Prototype Jack|ototype Jack]] | |||
|[[File:Portrait TTT Devil.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Devil|Devil]] | |||
|[[File:Portrait TTT True Ogre.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#True Ogre|True Ogre]] | |||
|[[File:Portrait TTT Ogre.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Ogre|Ogre]] | |||
|[[File:Portrait TTT Roger.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Roger|Roger]] | |||
|[[File:Portrait TTT Unknown.png|64px|link=Tekken Tag Tournament/Moves#Unknown|Unknown]] | |||
|} | |||
{{Tekken}} | {{Tekken}} | ||