5,848
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 351: | Line 351: | ||
==Green Series== | ==Green Series== | ||
{| {{prettytable|sortable=1}} | |||
|- | |||
! Name | |||
! Price (Bells) | |||
! Sell Price (Bells) | |||
! Type | |||
! Available From | |||
|- | |||
| Green Bed | |||
| 2,160 | |||
| 540 | |||
| Bed | |||
| Tom Nook's Shop | |||
|- | |||
| Green Bench | |||
| 1,800 | |||
| 450 | |||
| Seating | |||
| Tom Nook's Shop | |||
|- | |||
| Green Chair | |||
| 1,200 | |||
| 300 | |||
| Seating | |||
| Tom Nook's Shop | |||
|- | |||
| Green Counter | |||
| 2,400 | |||
| 600 | |||
| Decorative | |||
| Tom Nook's Shop | |||
|- | |||
| Green Desk | |||
| 2,000 | |||
| 500 | |||
| Decorative | |||
| Tom Nook's Shop | |||
|- | |||
| Green Dresser | |||
| 9,280 | |||
| 580 | |||
| Storage | |||
| Redd's Shop | |||
|- | |||
| Green Lamp | |||
| 1,800 | |||
| 450 | |||
| Lighting | |||
| Tom Nook's Shop | |||
|- | |||
| Green Pantry | |||
| 2,290 | |||
| 572 | |||
| Decorative | |||
| Lottery | |||
|- | |||
| Green Table | |||
| 1,700 | |||
| 425 | |||
| Surface | |||
| Tom Nook's Shop | |||
|- | |||
| Green Wardrobe | |||
| 9,200 | |||
| 575 | |||
| Storage | |||
| Redd's Shop | |||
|} | |||
==Kiddie Series== | ==Kiddie Series== |
edits