Jump to navigation
Jump to search
(Fixed error) |
(Expanded Page) |
||
Line 4: | Line 4: | ||
! Picture || Name || Strength || Intelligence || Appeal || Max Pokemon || Best Partner | ! Picture || Name || Strength || Intelligence || Appeal || Max Pokemon || Best Partner | ||
|- | |- | ||
| | |[[Image:Pokemon_Conquest_HeroMale.png]] | ||
| Hero (M/F)|| 65/75/80 || 60/70/85 || 65/80/100 || 4/6/8 || Eevee, Fleareon, Vaporeon, Jolteon, <br />Espeon, Umbreon, Leafeon, Glaceon, Arceus | | Hero (M)|| 65/75/80 || 60/70/85 || 65/80/100 || 4/6/8 || Eevee, Fleareon, Vaporeon, Jolteon, <br />Espeon, Umbreon, Leafeon, Glaceon, Arceus | ||
|- | |||
| ||Hero (F)|| 65/75/80 || 60/70/85 || 65/80/100 || 4/6/8 || Eevee, Fleareon, Vaporeon, Jolteon, <br />Espeon, Umbreon, Leafeon, Glaceon, Arceus | |||
|- | |||
| ||Oichi|| 48/54 || 73/83 || 90/98 || 4/5 || Jigglypuff, Wigglytuff | |||
|- | |||
| ||Hideyoshi|| 66/76/80 || 65/88/98 || 78/88/98 || 6/7/8 || Chimchar, Monferno, Infernape, Reshiram | |||
|- | |||
| ||Motonori|| 69/79 || 65/100 || 86/96 || 7/8 || Snivy, Servine, Serperior | |||
|- | |||
| | |||
||Motochika|| 82/90 || 81/92 || 81/91 || 6/7 || Oshawott, Dewott, Samurott | |||
|} | |} | ||
{{Footer Nav|game=Pokémon Conquest|prevpage=|nextpage=}} | {{Footer Nav|game=Pokémon Conquest|prevpage=|nextpage=}} |