61,128
edits
Numbuh 800 (talk | contribs) (Pokémon Red and Blue/Route 24-25) |
(Added Super Rod Fishing table) |
||
Line 61: | Line 61: | ||
|- style="border-bottom:2px solid grey;" | |- style="border-bottom:2px solid grey;" | ||
|bgcolor="#c080ff"| ||Ekans||LV14 | |bgcolor="#c080ff"| ||Ekans||LV14 | ||
|} | |||
{| {{prettytable}} align="left" style="font-size:larger" | |||
|+ Route #24 Fishing<br>(Super Rod) | |||
| style="background:blue;color:white" |'''Psyduck'''[[Image:Pokemon_054Psyduck.png|30px]] | |||
| style="border:1px solid red" | '''✓''' | |||
| style="border:1px solid blue" | '''✓''' | |||
| style="border:1px solid #ffd700" | '''-''' | |||
|- | |||
| style="background:blue;color:white" |[[Image:Pokemon_098Krabby.png|40px]]'''Krabby''' | |||
| style="border:1px solid red" | '''✓''' | |||
| style="border:1px solid blue" | '''✓''' | |||
| style="border:1px solid #ffd700" | '''-''' | |||
|- | |||
| style="background:blue;color:white" |'''Goldeen'''[[Image:Pokemon_118Goldeen.png|40px]] | |||
| style="border:1px solid red" | '''✓''' | |||
| style="border:1px solid blue" | '''✓''' | |||
| style="border:1px solid #ffd700" | '''✓''' | |||
|- | |||
| style="background:blue;color:white" |[[Image:Pokemon_119Seaking.png|30px]]'''Seaking''' | |||
| style="border:1px solid red" | '''-''' | |||
| style="border:1px solid blue" | '''-''' | |||
| style="border:1px solid #ffd700" | '''✓''' | |||
|} | |} | ||
{| {{prettytable}} style="font-size:larger" align="right" | {| {{prettytable}} style="font-size:larger" align="right" | ||
Line 212: | Line 234: | ||
|- style="border-bottom:2px solid grey;" | |- style="border-bottom:2px solid grey;" | ||
|bgcolor="#c080ff"| ||Oddish||LV13 | |bgcolor="#c080ff"| ||Oddish||LV13 | ||
|} | |||
{| {{prettytable}} align="left" style="font-size:larger" | |||
|+ Route #24 Fishing<br>(Super Rod) | |||
| style="background:blue;color:white" |'''Psyduck'''[[Image:Pokemon_054Psyduck.png|30px]] | |||
| style="border:1px solid red" | '''✓''' | |||
| style="border:1px solid blue" | '''✓''' | |||
| style="border:1px solid #ffd700" | '''-''' | |||
|- | |||
| style="background:blue;color:white" |[[Image:Pokemon_098Krabby.png|40px]]'''Krabby''' | |||
| style="border:1px solid red" | '''✓''' | |||
| style="border:1px solid blue" | '''✓''' | |||
| style="border:1px solid #ffd700" | '''✓''' | |||
|- | |||
| style="background:blue;color:white" |'''Kingler'''[[Image:Pokemon_099Kingler.png|30px]] | |||
| style="border:1px solid red" | '''-''' | |||
| style="border:1px solid blue" | '''-''' | |||
| style="border:1px solid #ffd700" | '''✓''' | |||
|- | |||
| style="background:blue;color:white" |[[Image:Pokemon_118Goldeen.png|40px]]'''Goldeen''' | |||
| style="border:1px solid red" | '''✓''' | |||
| style="border:1px solid blue" | '''✓''' | |||
| style="border:1px solid #ffd700" | '''-''' | |||
|} | |} | ||
{| {{prettytable}} style="font-size:larger" align="right" | {| {{prettytable}} style="font-size:larger" align="right" |