3,355
edits
(typo) |
(added chacracter overview) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{{Header Nav|game=Art of Fighting}} | {{Header Nav|game=Art of Fighting}} | ||
==Overview== | |||
{| {{prettytable|notwide=1}} | |||
! Character || AOF || AOF 2 || AOF 3 | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Kisaragi|Eiji Kisaragi]] || {{No}} || {{Yes}} || {{No}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Geese|Geese Howard]] || {{No}} || {{Yes}} || {{No}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Jack|Jack Turner]] || {{Yes}} || {{Yes}} || {{No}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Jin|Jin Fu-Ha]] || {{No}} || {{No}} || {{Yes}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/John|John Crawley]] || {{Yes}} || {{Yes}} || {{No}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Karman|Karman Cole]] || {{No}} || {{No}} || {{Yes}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Kasumi|Kasumi Todoh]] || {{No}} || {{No}} || {{Yes}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/King|King]] || {{Yes}} || {{Yes}} || {{No}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Lee|Lee Pai Long]] || {{Yes}} || {{Yes}} || {{No}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Lenny|Lenny Kreston]] || {{No}} || {{No}} || {{Yes}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Micky|Mickey Rogers]] || {{Yes}} || {{Yes}} || {{No}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/MrBig|Mr. Big]] || {{Yes}} || {{Yes}} || {{No}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Robert|Robert Garcia]] || {{Yes}} || {{Yes}} || {{Yes}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Rody|Rody Birts]] || {{No}} || {{No}} || {{Yes}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Ryo|Ryo Sakazaki]] || {{Yes}} || {{Yes}} || {{Yes}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Sinclair|Sinclair]] || {{No}} || {{No}} || {{Yes}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Todo|Ryuhaku Todoh]] || {{Yes}} || {{No}} || {{No}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Takuma|Takuma Sakazaki]] || {{Yes}} || {{Yes}} || {{No}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Temjin|Temjin]] || {{No}} || {{Yes}} || {{No}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Wang|Wang Koh-San]] || {{No}} || {{No}} || {{Yes}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Wyler|Wyler]] || {{No}} || {{No}} || {{Yes}} | |||
|- | |||
| [[Art of Fighting/Characters/Yuri|Yuri Sakazaki]] || {{No}} || {{Yes}} || {{No}} | |||
|} | |||
==Main Heroes== | ==Main Heroes== |