Jump to navigation
Jump to search
m
added more
m (added more) |
m (added more) |
||
Line 304: | Line 304: | ||
! Effect | ! Effect | ||
|- | |- | ||
| Handwoven Scarf | |||
| 5 || || || || || | |||
| Vitality Up | |||
|- | |||
| Silver Scarf | |||
| 10 || || || || -1 || | |||
| Vitality Up | |||
|- | |||
| Coral Orb | |||
| || 6 || || || || | |||
| Piety Up | |||
|- | |||
| Purple Orb | |||
| || 20 || || || 4 || -2 | |||
| Piety Up | |||
|- | |||
| Guardian Badge(fake) | |||
| || || || 16 || || | |||
| Low-Lv Slayer | |||
|- | |||
| Venom Charm | |||
| -4 || || || || || | |||
| Poison Guard | |||
|- | |||
| Venom Charm | |||
| -2 || || -2 || || || | |||
| Poison Guard | |||
|- | |||
| Venom Charm | |||
| -2 || || || -2 || || | |||
| Poison Guard | |||
|- | |||
| Venom Charm | |||
| -2 || || || || -2 || | |||
| Poison Guard | |||
|- | |||
| Rock Charm | |||
| || || || -2 || || -2 | |||
| Stone Guard | |||
|- | |||
| Rock Charm | |||
| || || || -4 || || | |||
| Stone Guard | |||
|- | |||
| Rock Charm | |||
| || || || -2 || -2 || | |||
| Stone Guard | |||
|- | |||
| Energy Charm | |||
| || || || || -4 || | |||
| Shock Guard | |||
|- | |||
| Energy Charm | |||
| || || || -2 || -2 || | |||
| Shock Guard | |||
|- | |||
| Energy Charm | |||
| || || -2 || || -2 || | |||
| Shock Guard | |||
|- | |||
| Energy Charm | |||
| || || || || -2 || -2 | |||
| Shock Guard | |||
|- | |||
| Flame Charm | |||
| -2 || || -2 || || || | |||
| Burn Guard | |||
|- | |||
| Flame Charm | |||
| || -2 || -2 || || || | |||
| Burn Guard | |||
|- | |||
| Flame Charm | |||
| || || -2 || -2 || || | |||
| Burn Guard | |||
|- | |||
| Flame Charm | |||
| || || -4 || || || | |||
| Burn Guard | |||
|- | |||
| Bandit Scarf | |||
| || || 8 || || || | |||
| Burn Guard | |||
|- | |||
| Light Charm | |||
| || -4 || || || || | |||
| Dark Guard | |||
|- | |||
| Light Charm | |||
| || -2 || || -2 || || | |||
| Dark Guard | |||
|- | |||
| Light Charm | |||
| || -2 || || || -2 || | |||
| Dark Guard | |||
|- | |||
| Light Charm | |||
| || -2 || || || || -2 | |||
| Dark Guard | |||
|} | |} | ||
Line 312: | Line 411: | ||
! Effect | ! Effect | ||
|- | |- | ||
| March Gloves | |||
| 3 || || || || || | |||
| Vitality Up | |||
|- | |||
| Gadshill Gloves | |||
| 8 || || || || || | |||
| Vitality Up | |||
|- | |||
| Bronze Bangle | |||
| || 4 || || || || | |||
| Piety Up | |||
|- | |||
| Silver Bangle | |||
| || 9 || || || || | |||
| Piety Up | |||
|- | |||
| Gold Bangle | |||
| || 16 || || 2 || -4 || | |||
| Piety Up | |||
|- | |||
| Power Band | |||
| || || 2 || || || | |||
| Attack Up | |||
|- | |||
| Power Band | |||
| || || 4 || || || -2 | |||
| Attack Up | |||
|- | |||
| Kaiser Band | |||
| 1 || || 7 || || || | |||
| Attack Up | |||
|- | |||
| Kaiser Band | |||
| || || 8 || || || | |||
| Attack Up | |||
|- | |||
| Lapis Bracer | |||
| || || || 4 || || | |||
| Defense Up | |||
|- | |||
| Lapis Bracer | |||
| || || || 6 || || -2 | |||
| Defense Up | |||
|- | |||
| Signet Glove | |||
| || || || || 5 || | |||
| Mind Up | |||
|- | |||
| Expert Bracer | |||
| || || || || || 3 | |||
| Speed Up | |||
|- | |||
| Expert Bracer | |||
| || || -1 || 2 || || 2 | |||
| Speed Up | |||
|- | |||
| Expert Bracer | |||
| || || 2 || -1 || || 2 | |||
| Speed Up | |||
|- | |||
| Master Bracer | |||
| -42 || 4 || || || || 32 | |||
| Speed Up | |||
|} | |} | ||
Line 322: | Line 484: | ||
|} | |} | ||
{{Footer Nav|game=Code of Princess|prevpage=|nextpage=Achievements}} | {{Footer Nav|game=Code of Princess|prevpage=Bonus Quests|nextpage=Achievements}} |