9,791
edits
(effects, weapons) |
m (added more) |
||
Line 206: | Line 206: | ||
== Shields == | == Shields == | ||
{|{{prettytable}} | |||
! Name | |||
! V !! P !! A !! D !! M !! S | |||
! Effect | |||
|- | |||
| Rathgrith | |||
| 4 || || || || || | |||
| Vitality Up | |||
|- | |||
| Rathgrith | |||
| 6 || -2 || || || || | |||
| Vitality Up | |||
|- | |||
| Urd | |||
| 9 || || -1 || || 2 || | |||
| Vitality Up | |||
|- | |||
| Aglaea | |||
| 16 || || -2 || 4 || || -2 | |||
| Vitality Up | |||
|- | |||
| Gondur | |||
| || 5 || || || || | |||
| Piety Up | |||
|- | |||
| Verdandi | |||
| || 12 || || || || | |||
| Piety Up | |||
|- | |||
| Verdandi | |||
| || 10 || || || || 2 | |||
| Piety Up | |||
|- | |||
| Euphrosyne | |||
| || 18 || -4 || || 4 || | |||
| Piety Up | |||
|- | |||
| Salamander | |||
| || || 3 || || || | |||
| Attack Up | |||
|- | |||
| Salamander | |||
| || || 4 || -1 || || | |||
| Attack Up | |||
|- | |||
| Ifrit | |||
| || || 8 || || || 1 | |||
| Attack Up | |||
|- | |||
| Gnome | |||
| || || || 5 || || | |||
| Defense Up | |||
|- | |||
| Behemoth | |||
| 5 || || || 10 || || -5 | |||
| Defense Up | |||
|- | |||
| | |||
|- | |||
| Undine | |||
| -6 || -6 || -6 || -6 || 20 || -6 | |||
| Mind Up | |||
|- | |||
| Kraken | |||
| || || || || 8 || 3 | |||
| Mind Up | |||
|- | |||
| Kraken | |||
| || || || || 7 || 4 | |||
| Mind Up | |||
|- | |||
| Kraken | |||
| || || || || 6 || 5 | |||
| Mind Up | |||
|- | |||
| Sylph | |||
| || || || || || 7 | |||
| Speed Up | |||
|- | |||
| Sylph | |||
| || || 2 || || || 5 | |||
| Speed Up | |||
|- | |||
| Djinn | |||
| || || || || || 12 | |||
| Speed Up | |||
|- | |||
| Djinn | |||
| || || 4 || || || 8 | |||
| Speed Up | |||
|} | |||
== Head == | == Head == | ||
{|{{prettytable}} | |||
! Name | |||
! V !! P !! A !! D !! M !! S | |||
! Effect | |||
|- | |||
|} | |||
== Hand == | == Hand == | ||
{|{{prettytable}} | |||
! Name | |||
! V !! P !! A !! D !! M !! S | |||
! Effect | |||
|- | |||
|} | |||
== Earrings == | == Earrings == | ||
{|{{prettytable}} | |||
! Name | |||
! V !! P !! A !! D !! M !! S | |||
! Effect | |||
|- | |||
|} | |||
{{Footer Nav|game=Code of Princess|prevpage=|nextpage=}} | {{Footer Nav|game=Code of Princess|prevpage=|nextpage=Achievements}} |