Jump to navigation
Jump to search
BrownDerby (talk | contribs) (created) |
No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{{Header Nav|game=Mischief Makers}} | {{Header Nav|game=Mischief Makers}} | ||
<nowiki>*</nowiki>Note: The Control Stick is not used. | |||
{|{{controlstable}} | {|{{controlstable}} | ||
! | !Button | ||
!Action | !Action | ||
|- | |- | ||
|{{n64|Neutral|Dpad}} | |{{n64|Neutral|Dpad}} | ||
|{{desc}}Move | |{{desc}} Move | ||
|- | |||
|{{n64|A}} | |||
|{{desc}} Jump | |||
|- | |- | ||
|{{n64|B}} | |{{n64|B}} | ||
|{{desc}}Grab | |{{desc}} Grab / Throw / Defend | ||
|- | |- | ||
|{{n64| | |{{n64|Down|C}} | ||
|{{desc}} | |{{desc}} Shake | ||
|- | |- | ||
|{{n64|Up|C}} | |{{n64|Up|C}} | ||
|{{desc}}Hover | |{{desc}} Hover | ||
|- | |- | ||
|{{n64|Left|C}} | |{{n64|Left|C}} | ||
|{{desc}}Dash left | |{{desc}} Dash left | ||
|- | |- | ||
|{{n64|Right|C}} | |{{n64|Right|C}} | ||
|{{desc}}Dash right | |{{desc}} Dash right | ||
|- | |- | ||
|{{n64|L}} | |{{n64|L}} / {{n64|R}} | ||
|{{desc}}Speak | |{{desc}} Speak | ||
|- | |- | ||
|{{n64|Z}} | |{{n64|Z}} | ||
|{{desc}}Skip stage demo | |{{desc}} Skip stage demo | ||
|- | |- | ||
|{{n64|Start}} | |{{n64|Start}} | ||
|{{desc}}Pause | |{{desc}} Pause | ||
|} | |} | ||
{{Footer Nav|game=Mischief Makers|prevpage=|nextpage=}} | {{Footer Nav|game=Mischief Makers|prevpage=|nextpage=}} |