Jump to navigation
Jump to search
m (wikify, header/footer navs) |
|||
Line 1: | Line 1: | ||
{{Header Nav|game=Animal Crossing}} | {{Header Nav|game=Animal Crossing}} | ||
==Blue Series== | ==Blue Series== | ||
{| {{prettytable|sortable=1}} | |||
|- | |||
! Name | |||
! Price (Bells) | |||
! Sell Price (Bells) | |||
! Type | |||
! Available From | |||
|- | |||
| Blue Bed | |||
| 8,400 | |||
| 525 | |||
| Bed | |||
| Redd's Shop | |||
|- | |||
| Blue Bench | |||
| 1,900 | |||
| 475 | |||
| Seating | |||
| Tom Nook's Shop | |||
|- | |||
| Blue Bookcase | |||
| 1,900 | |||
| 475 | |||
| Decorative | |||
| Tom Nook's Shop | |||
|- | |||
| Blue Bureau | |||
| 2,160 | |||
| 540 | |||
| Storage | |||
| Tom Nook's Shop | |||
|- | |||
| Blue Cabinet | |||
| 2,400 | |||
| 600 | |||
| Storage | |||
| Tom Nook's Shop | |||
|- | |||
| Blue Chair | |||
| 1,200 | |||
| 300 | |||
| Seating | |||
| Tom Nook's Shop | |||
|- | |||
| Blue Clock | |||
| 1,600 | |||
| 400 | |||
| Decorative | |||
| Tom Nook's Shop | |||
|- | |||
| Blue Dresser | |||
| 2,100 | |||
| 525 | |||
| Storage | |||
| Lottery | |||
|- | |||
| Blue Table | |||
| 7,200 | |||
| 450 | |||
| Surface | |||
| Redd's Shop | |||
|- | |||
| Blue Wardrobe | |||
| 1,920 | |||
| 480 | |||
| Storage | |||
| Tom Nook's Shop | |||
|} | |||
==Cabana Series== | ==Cabana Series== |
Revision as of 02:42, 28 March 2014
Blue Series
Name | Price (Bells) | Sell Price (Bells) | Type | Available From |
---|---|---|---|---|
Blue Bed | 8,400 | 525 | Bed | Redd's Shop |
Blue Bench | 1,900 | 475 | Seating | Tom Nook's Shop |
Blue Bookcase | 1,900 | 475 | Decorative | Tom Nook's Shop |
Blue Bureau | 2,160 | 540 | Storage | Tom Nook's Shop |
Blue Cabinet | 2,400 | 600 | Storage | Tom Nook's Shop |
Blue Chair | 1,200 | 300 | Seating | Tom Nook's Shop |
Blue Clock | 1,600 | 400 | Decorative | Tom Nook's Shop |
Blue Dresser | 2,100 | 525 | Storage | Lottery |
Blue Table | 7,200 | 450 | Surface | Redd's Shop |
Blue Wardrobe | 1,920 | 480 | Storage | Tom Nook's Shop |
Cabana Series
- Cabana Armchair
- Cabana Bed
- Cabana Bookcase
- Cabana Chair
- Cabana Dresser
- Cabana Lamp
- Cabana Screen
- Cabana Table
- Cabana Vanity
- Cabana Wardrobe
Cabin Series
- Cabin Armchair
- Cabin Bed
- Cabin Bookcase
- Cabin Chair
- Cabin Clock
- Cabin Couch
- Cabin Dresser
- Cabin Low Table
- Cabin Table
- Cabin Wardrobe
Classic Series
- Classic Bed
- Classic Cabinet
- Classic Chair
- Classic Clock
- Classic Desk
- Classic Hutch
- Classic Sofa
- Classic Table
- Classic Vanity
- Classic Wardrobe
Exotic Series
- Exotic Bed
- Exotic Bench
- Exotic Bureau
- Exotic Chair
- Exotic Chest
- Exotic End Table
- Exotic Lamp
- Exotic Screen
- Exotic Table
- Exotic Wardrobe
Green Series
- Green Bed
- Green Bench
- Green Chair
- Green Counter
- Green Desk
- Green Dresser
- Green Lamp
- Green Pantry
- Green Table
- Green Wardrobe
Kiddie Series
- Kiddie Bed
- Kiddie Bookcase
- Kiddie Bureau
- Kiddie Chair
- Kiddie Clock
- Kiddie Couch
- Kiddie Dresser
- Kiddie Stereo
- Kiddie Table
- Kiddie Wardrobe
Lovely Series
- Lovely Armchair
- Lovely Armoire
- Lovely Bed
- Lovely Chair
- Lovely Dresser
- Lovely End Table
- Lovely Kitchen
- Lovely Lamp
- Lovely Table
- Lovely Vanity
Ranch Series
- Ranch Armchair
- Ranch Bed
- Ranch Bookcase
- Ranch Chair
- Ranch Couch
- Ranch Dresser
- Ranch Hutch
- Ranch Table
- Ranch Tea Table
- Ranch Wardrobe
Jingle Series
- Jingle Bed
- Jingle Chair
- Jingle Clock
- Jingle Dresser
- Jingle Lamp
- Jingle Piano
- Jingle Shelves
- Jingle Sofa
- Jingle Table
- Jingle Wardrobe
Regal Series
- Regal Armoire
- Regal Bed
- Regal Bookcase
- Regal Chair
- Regal Cupboard
- Regal Dresser
- Regal Lamp
- Regal Sofa
- Regal Table
- Regal Vanity
Harvest Series
- Harvest Bed
- Harvest Bureau
- Harvest Chair
- Harvest Clock
- Harvest Dresser
- Harvest Lamp
- Harvest Mirror
- Harvest Sofa
- Harvest Table
- Harvest TV
Modern Series
- Modern Bed
- Modern Cabinet
- Modern Chair
- Modern Desk
- Modern Dresser
- Modern End Table
- Modern Lamp
- Modern Sofa
- Modern Table
- Modern Wardrobe
Spooky Series
- Spooky Bed
- Spooky Bookcase
- Spooky Chair
- Spooky Clock
- Spooky Dresser
- Spooky Lamp
- Spooky Sofa
- Spooky Table
- Spooky Vanity
- Spooky Wardrobe
Snowman Series
- Snowman Bed
- Snowman Chair
- Snowman Clock
- Snowman Dresser
- Snowman Fridge
- Snowman Sofa
- Snowman Table
- Snowman TV
- Snowman Wardrobe