Jump to navigation
Jump to search
Notmyhandle (talk | contribs) (added {{Street Fighter}}) |
Blue Phoenix (talk | contribs) m (Added Character Select) |
||
Line 35: | Line 35: | ||
{{ToC}} | {{ToC}} | ||
==Character Select== | |||
{|align=center | |||
|[[Image:Portrait_SSF2_Ryu.png|64px|Ryu|link=Super Street Fighter II Turbo/Moves#Ryu]] | |||
|[[Image:Portrait_SSF2_EHonda.png|64px|E. Honda|link=Super Street Fighter II Turbo/Moves#E. Honda]] | |||
|[[Image:Portrait_SSF2_Blanka.png|64px|Blanka|link=Super Street Fighter II Turbo/Moves#Blanka]] | |||
|[[Image:Portrait_SSF2_Guile.png|64px|Guile|link=Super Street Fighter II Turbo/Moves#Guile]] | |||
|[[Image:Portrait_SSF2_THawk.png|64px|T. Hawk|link=Super Street Fighter II Turbo/Moves#T. Hawk]] | |||
|[[Image:Portrait_SSF2_FeiLong.png|64px|Fei Long|link=Super Street Fighter II Turbo/Moves#Fei Long]] | |||
|[[Image:Portrait_SSF2_Balrog.png|64px|Balrog|link=Super Street Fighter II Turbo/Moves#Balrog]] | |||
|[[Image:Portrait_SSF2_Sagat.png|64px|Sagat|link=Super Street Fighter II Turbo/Moves#Sagat]] | |||
| | |||
|- | |||
|[[Image:Portrait_SSF2_Ken.png|64px|Ken|link=Super Street Fighter II Turbo/Moves#Ken]] | |||
|[[Image:Portrait_SSF2_ChunLi.png|64px|Chun Li|link=Super Street Fighter II Turbo/Moves#Chun Li]] | |||
|[[Image:Portrait_SSF2_Zangief.png|64px|Zangief|link=Super Street Fighter II Turbo/Moves#Zangief]] | |||
|[[Image:Portrait_SSF2_Dhalsim.png|64px|Dhalsim|link=Super Street Fighter II Turbo/Moves#Dhalsim]] | |||
|[[Image:Portrait_SSF2_Cammy.png|64px|Cammy|link=Super Street Fighter II Turbo/Moves#Cammy]] | |||
|[[Image:Portrait_SSF2_DeeJay.png|64px|Dee Jay|link=Super Street Fighter II Turbo/Moves#Dee Jay]] | |||
|[[Image:Portrait_SSF2_Vega.png|64px|Vega|link=Super Street Fighter II Turbo/Moves#Vega]] | |||
|[[Image:Portrait_SSF2_MBison.png|64px|M. Bison|link=Super Street Fighter II Turbo/Moves#M. Bison]] | |||
|[[Image:Portrait_No_Portrait.png|64px|Akuma|link=Super Street Fighter II Turbo/Moves#Akuma]] | |||
|- | |||
|} | |||
{{Street Fighter}} | {{Street Fighter}} | ||