Jump to navigation
Jump to search
(Started page) |
(opponents added) |
||
Line 3: | Line 3: | ||
{{Header Nav|game=Monster Rancher}} | {{Header Nav|game=Monster Rancher}} | ||
{| {{prettytable}} | |||
|- | |||
! '''Opponent''' | |||
! '''Breed''' | |||
! '''LIF''' | |||
! '''POW''' | |||
! '''DEF''' | |||
! '''SKI''' | |||
! '''SPD''' | |||
! '''INT''' | |||
|- | |||
| Arngra | |||
| Hare/Pixie | |||
| 234 | |||
| 294 | |||
| 213 | |||
| 493 | |||
| 370 | |||
| 444 | |||
|- | |||
| Lightning | |||
| Gali/Suezo | |||
| 169 | |||
| 304 | |||
| 151 | |||
| 591 | |||
| 287 | |||
| 440 | |||
|- | |||
| Baru | |||
| Naga/Naga | |||
| 291 | |||
| 442 | |||
| 253 | |||
| 525 | |||
| 230 | |||
| 50 | |||
|- | |||
| Soketsu | |||
| Monol/Gali | |||
| 263 | |||
| 384 | |||
| 345 | |||
| 505 | |||
| 390 | |||
| 200 | |||
|- | |||
| Shing | |||
| Golem/Tiger | |||
| 392 | |||
| 390 | |||
| 260 | |||
| 500 | |||
| 268 | |||
| 210 | |||
|- | |||
| Caro | |||
| Pixie/Suezo | |||
| 277 | |||
| 478 | |||
| 276 | |||
| 581 | |||
| 148 | |||
| 461 | |||
|- | |||
| Chuckle | |||
| Jell/Monol | |||
| 398 | |||
| 396 | |||
| 634 | |||
| 284 | |||
| 221 | |||
| 141 | |||
|- | |||
| Arbar | |||
| Ape/Hare | |||
| 732 | |||
| 273 | |||
| 482 | |||
| 768 | |||
| 493 | |||
| 270 | |||
|- | |||
| Gureb | |||
| Henger/Dino | |||
| 315 | |||
| 245 | |||
| 207 | |||
| 693 | |||
| 658 | |||
| 214 | |||
|- | |||
| Gabarn | |||
| Magic/Naga | |||
| 434 | |||
| 562 | |||
| 470 | |||
| 470 | |||
| 450 | |||
| 440 | |||
|- | |||
| Redondo | |||
| Dragon/Monol | |||
| 372 | |||
| 606 | |||
| 368 | |||
| 461 | |||
| 295 | |||
| 610 | |||
|} | |||
{{Footer Nav|game=Monster Rancher|prevpage=Rank A|nextpage=Walkthrough}} | {{Footer Nav|game=Monster Rancher|prevpage=Rank A|nextpage=Walkthrough}} |
Latest revision as of 16:04, 25 December 2013
Opponent | Breed | LIF | POW | DEF | SKI | SPD | INT |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Arngra | Hare/Pixie | 234 | 294 | 213 | 493 | 370 | 444 |
Lightning | Gali/Suezo | 169 | 304 | 151 | 591 | 287 | 440 |
Baru | Naga/Naga | 291 | 442 | 253 | 525 | 230 | 50 |
Soketsu | Monol/Gali | 263 | 384 | 345 | 505 | 390 | 200 |
Shing | Golem/Tiger | 392 | 390 | 260 | 500 | 268 | 210 |
Caro | Pixie/Suezo | 277 | 478 | 276 | 581 | 148 | 461 |
Chuckle | Jell/Monol | 398 | 396 | 634 | 284 | 221 | 141 |
Arbar | Ape/Hare | 732 | 273 | 482 | 768 | 493 | 270 |
Gureb | Henger/Dino | 315 | 245 | 207 | 693 | 658 | 214 |
Gabarn | Magic/Naga | 434 | 562 | 470 | 470 | 450 | 440 |
Redondo | Dragon/Monol | 372 | 606 | 368 | 461 | 295 | 610 |